UPS Teknik Servis Bakım

*KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI (UPS)

Kesintisiz güç kaynaklarınızın; Markasına, modeline ve gücüne bakmadan teknik servis hizmetini vermekteyiz. Verdiğimiz teknik hizmetin kapsamını güç kaynaklarının tüm modellerini, kontrolleri ve sizin güç kaynağı için güç arttırımınızı, elektrik kesildiğinde süre arttırımınızı içerir.

Hizmetlerimiz; ups tamiri, akü değişimi, ups montaj - ups de montaj (kesintisiz güç kaynakları yer değişim işlemleri) , ups bakım anlaşmaları ” parça hariç bakım anlaşması, parça dahil bakım anlaşması” , ups güç tespiti.

*Ups Tamiri

Markası ve gücü ne olursa olsun kesintisiz güç kaynaklarınızın tamiri yapılmaktadır.

*Ups Yer Değişimi

Kesintisiz güç kaynaklarınızın montajı firmamızın hizmetleri arasındadır.

*Ups Güç Tespiti

Yeni UPS alımlarınızda firmamız keşif hizmeti vermektedir. Almanız gereken ups in gücü ve içerisindeki kullanılacak akülerin tespitini yapmaktadır.

*BAKIM NEDEN GEREKLİ?

Kesintisiz güç kaynaklarınızın çıkışından aldığınız sabit ve kesintisiz enerjinin sistemlerinizi şebekede oluşan kesintilerden, gerilim yükselmelerinden, gerilim düşmelerinden koruması ve bu işlemi sorunsuz bir şekilde yıllarca yapabilmesi kesintisiz güç kaynaklarınızı kontrol altında tutmanız ile mümkündür. Cihazların kontrol altında tutulmasını gerektiren ve bakım gereksinimi en çok oluşturan nedenler cihazın çalıştığı ortam ve çalıştığı şebeke elektriğinin düzensizliğidir. Kesintisiz güç kaynakları çalıştırıldığı noktalarda ise acil durum görevi yaptığını düşünürsek bakım ve kontroller bu cihazların sağlıklı ve uzun çalışmasında en önemli etken olduğunu söyleyebiliriz.

Sisteminizin korunması için aldığınız UPS’ler teknik bir ekibin gözetimi altında belirli periyotlarda izlenip aşağıdaki işlemlere tabi tutularak sorunsuz bir sisteme sahip olmanız sağlanır.

*Genel temizliği yapılacak. *Bütün kablo soket bağlantıları kontrol edilecek.

*Elektronik kartların işlevsel kontrolü yapılacak.

*Doğrultucunun işlevsel kontrolü yapılacak.

*Eviricinin işlevsel kontrolü yapılacak.

*Statik by-pass’ın işlevsel kontrolü yapılacak.

*Manuel by-pass’ın işlevsel kontrolü yapılacak.

*Besleme kaynaklarının işlevsel kontrolü yapılacak. *Güç elemanlarının işlevsel kontrolü yapılacak.

*Akü bağlantıları kontrol edilecek.

*Aküler ve akülerin dengesizliği kontrol edilecek.

*Gerekli ise aküler dengeleme şarjına tabi tutulacak.

*PARÇA DAHİL BAKIM ANLAŞMASI

Sözleşme tarihi itibarıyla cihazınıza 4 defa periyodik bakım yapılacaktır. Periyodik bakım dışında cihazınızda oluşabilecek arızada yedek parça yedek parça ücreti ve teknik servis ücreti alınmayacaktır. Kullanıcı hatası nedeniyle oluşan arızalarda yedek parça ücreti müşteriye aittir. Aküler bu sözleşme kapsamına girmez.

*PARÇA HARİÇ BAKIM ANLAŞMASI

Sözleşme tarihi itibarıyla cihazınıza 4 defa periyodik bakım yapılacaktır. Periyodik bakım dışında cihazınızda oluşabilecek arızalarda teknik servis ücreti alınmayacaktır sadece yedek parça değiştirilir ise parça bedeli müşteriden talep edilecektir.

*BAKIMSIZ KURU TİP AKÜLER ” ups akü değişimi”

Kesintisiz güç kaynaklarınızın içerisinde, elektrik kesintilerinde yüklerinizi beslemeye yardımcı olan aküler vardır. Ömrü biten akülerinizin değişimlerini firmamız teknik servis bölümü yapmaktadır. Değişimde kullanılan akülerimiz kapasitesine göre 5 – 10 yıl ömür beklentili olarak satışı yapılmaktadır.

*AKÜ ŞARJ REDRESÖRLERİ

AC voltajı DC voltajı çevirip akülerinizin şarj olmasını sağlayan ürünlerdir. Şirketimiz standart redresör üretimi dışında özel üretim redresörlerinde imalatını yapmaktadır.

Farklı redresör gruplarına da teknik servis hizmetini veren firmamız; redresör tamiri, redresör için akü değişimi, DC besleme ünitelerinin tamirlerini bakım ve kontrollerini yapmaktadır.

 

UPS Nedir?

Dynamic UPS

Neden Dinamik UPS ?

UPS teknolojisi bütün dünyada genel olarak Statik ve Dinamik olarak iki kısımda incelenmektedir. UPS’lerin teknolojik cihazların elektriksel hatalardan etkilenmeyip düzgün çalışmasını sağlamak üzere geliştirildiğini biliyoruz. Ancak bu gelişim neticesinde evrimler geçiren statik UPS’lerin bazı zaafları günümüzde bazen yararını unutturacak boyutlara gelmiştir.

Devami Oku ...

Navigasyon:   Anasaya UPS Nedir ? UPS Teknik Servis Bakım

İletişim Bilgileri

Best Enerji Sistemleri

  • Address : Eski Osmanlı sokak No: 48 / A Mecidiyeköy
  • Tel : (090) 212 275 4328
  • Fax : (090) 212 275 4329
  • Gsm : (090) 533 250 4149
  • Email : [email protected]